Na Dječjem odjelu Gradske knjižnice „Ivan Goran Kovačić“ Karlovac danas su nam se na kratkom predstavljanju slikovnice „Gdje je knjižnica?“ pridružili učenici iz Osnovne škole Dubovac.
Priču o malenom zeku Zeku koji traži svoju plavu slikovnicu i svoju knjižnicu napisala je knjižničarka Sanja Graša, a ilustrirao knjižničar Mario Šimić; prvo u obliku informativnog letka, a sad je objavljena i kao slikovnica. Sama priča rezultat je projekata „Cikloknjižničari u vrtićima i školama“ i „Pisci i risci na biciklima“ koje je provodila grupa Cikloknjižničara u Društvu knjižničara Karlovačke županije.
Sredstva za programe kojima se promoviraju čitanje i usluge i odvijaju u knjižnicama te biciklizam kao održiv i zdrav način kretanja osiguralo je Ministarstvo kulture i medija Republike Hrvatske.






















